Берое Стара Загора спечели редовния сезон на Адриатическата лига

(сн. facebook.com/Beroewomen)
25-02-2021 15:29 | BGbasket.com

Берое Стара Загора завърши на първо място в редовния сезон на Адриатическата лига. За по-малко от 24 часа баскетболистките на Таня Гатева надвиха два пъти босненския Орлови на свой терен - този път със 78:66, като това бе и последният им мач от тази фаза на турнира.

Българският тим завършва редовния сезон с баланс 12-2, като дори и да се изравни с Будучност, ще е преди него заради по-добрия баланс в директните мачове.

С победата Берое Стара Загора гарантира място във Финалната четворка и на Цинкарна Целе, а в Топ 4 ще участват още Монтана 2003 и Будучност.

Домакините поведоха от самото начало на мача днес и до края не изпуснаха аванса си, а най-голямото им предимство бе при тройките – 16 срещу 8. „Зелените“ дръпнаха с 20:8 след десет минути игра, а на почивката преднината им бе 11 точки. За кратко Орлови намали до 5 след паузата, но последва силна серия за Берое, който преди заключителната четвърт водеше с 63:40 и до края без проблеми спечели убедително.

Таня Гатева разпредели времето за игра между почти всички свои баскетболистки, като нито една не бе на терена повече от 20 минути. Анджела Делич завърши с 15 точки за успеха, по 12 имат Радостина Христова (7 асистенции) и Карина Константинова.

За Орлови над всички бе Драгана Домужин с 32 точки, 11 вкара Тамара Раич.