Берое Стара Загора влезе във Финалната четворка на Адриатическата лига

24-02-2021 18:49 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се класира за Финалната четворка на Адриатическата лига. Тимът надви босненския Орлови на свой терен със 73:64, но на практика още преди мача вече имаше гарантирано място в Топ 4. Причината е, че Войводина 021 се оттегли от турнира, за което във всички свои мачове сръбският тим ще получи служебна загуба с 0:20.

Берое и Орлови ще се изправят един срещу друг още веднъж в Стара Загора в последен мач за „зелените“ от редовния сезон, а при успех, българският тим ще спечели първото място в редовния сезон.

Срещата започна кош за кош, а след силни финални минути на частта, домакините поведоха с 21:17. В средата на втория период Орлови стигна до равенството, но на почивката баскетболистките на Таня Гатева отново имаха преднина, този път при 43:34.

След паузата авансът на Берое Стара Загора стана двуцифрен, но преди заключителната четвърт съперникът му намали само на 6. Все пак българският тим успя да поддържа разликата до края и да спечели мача.

Теодора Динева  бе най-резултатна за победителите с 21 точки. Виолина Кочева има 14,  с дабъл-дабъл от 10 точки и 10 борби е Сара Бут, а 11 борби и 7 асистенции има Жаклин Златанова.

За Орлови Драгана Домужин наниза 17 точки. По 16 имат Марина Ристич и Анджела Глигич.