Победа №12 за НСА в ББЛ А група

(сн: BGbasket.com)
22-02-2021 23:44 | BGbasket.com

НСА постигна убедителна победа в ББЛ А група. В среща от западния регион, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви съставения от юноши Балкан -2 с 97:72, най-вече заради по-стабилни изяви в подкошието.

Победата бе 12-а за НСА от началото на сезона, като отборът има също 6 загуби и продължава да е в горната половина на таблицата. Отборът от Ботевград пък е с баланс 6-12.

След размяна на кошове на старта, столичният тим вкара 11 безответни точки и дръпна с двуцифрена разлика. „Зелените“ обаче отвърнаха със серия от 11:3 и заличиха част от пасива си, а след първата част изоставаха с 18:23.

Подемът в играта на Балкан -2 продължи и през втория период и три минути след началото му тимът на Мирослав Ралчев стигна до пълен обрат. Баскетболистите на Явор Аспарухов обаче отново взеха инициативата и започнаха да трупат аванс, а на почивката вече водеха с най-голямата разлика в своя полза до момента при 54:39.

НСА започна ударно след паузата. Тимът направи серия от 18:3 в началото на второто полувреме, а преди заключителната четвърт бе напред със 75:48.

В оставащото време преднината на отбора от спортната академия достигна 34 точки. Балкан -2 изигра силни финални минути, но без да промени с нещо развоя на срещата.

Мартин Мандалски бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Виктор Серафимов се отчете с 21 и 7 борби, Даниел Милчев вкара 12 точки, по 11 имат Георги Дамянов и Хайдар Баракат, а с 10 е Мартин Петров.

За „зелените“ над всички с 28 точки бе Илиян Пищиков, 15-годишният Александър Гавалюгов отбеляза 11, а с 10 е Петко Петков.