Берое Стара Загора с трудна победа в Адриатическата лига

20-02-2021 15:53 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа трудна победа в Адриатическата лига. На свой терен тимът се наложи над словенския Цинкарна Целе със 73:71. Двата отбора на няколко пъти си разменяха предимството в хода на срещата, като до последните секунди победителят не бе ясен.

Победата бе осма за българския тим в първенството от десет срещи. Днешният му съперник пък е с баланс 5-5.

Гостите вкараха първите 7 точки в мача, но Берое бързо успя да вземе водачеството. Последваха оспорвани минути, а след първата част Цинкарна Целе водеше с 21:17. Малко след началото на втория период тимът на Таня Гатева отново излезе напред, а на почивката резултатът бе 38:31 в негова полза.

Преднината на домакините достигна 11 точки след паузата. Съперникът им обаче отвърна със серия от 13:0 и направи нов обрат, но преди заключителната четвърт българският тим отново водеше при 54:50.

Берое имаше крехък аванс през по-голямата част от заключителния период, но близо минута преди края се стигна до ново равенство – 69:69. При оставащи 23 секунди Радостина Христова отново изведе домакините напред с точка след вкаран наказателен удар. Последваха и две успешни стрелби от фаула на Виолина Кочева. Гостите върнаха две точки, но Анджела Делич също отбеляза една и така победата отиде за Берое.

Виолина Кочева бе над всички за победителите с 23 точки (5 тройки), Жаклин Златанова бе близо до дабъл-дабъл с 16 точки и 9 борби, а с 12 точки е Анджела Делич.

За Цинкарна Целе Снежана Богичевич вкара 19 точки, Сара Гарич добави 12, а с 10 се отчете Маруша Сеничар.