Не остана непобеден тим в ББЛ А група след обединяването на региони Център и Юг

(сн. ББЛ)
14-02-2021 21:06 | BGbasket.com

Вече няма нито един непобеден отбор през този сезон в ББЛ А група. До днес единственият тим без поражение бе Бавни и яростни, но веднага след обединяването на региони Център и Юг заради по-малкият брой тимове в тях, плевенският състав претърпя първа загуба, като отстъпи на Берое -2 с със 76:86.

Победи днес в залата в Перущица записаха още домакините и Академик Пловдив -2. Двубоят Чавдар - Ямбол -2 не се състоя заради усложнената пътна обстановка около Троян, която възпрепятства тима на Лъчезар Диков да стигне до Перущица и от Чавдар са помолили отлагане на срещата.

Берое -2 натрупа двуцифрен аванс срещу Бавни и яростни след силната втора четвърт и не изпусна преднината си до края. Дамян Минков завърши с 29 точки и 12 борби за победителите, Михаил Комбаков се отчете с 21 точки и 8 борби, 11 точки има Петър Тояганов, а с 10 и 7 борби е Младен Георгиев. За плевенския тим Александър Кръстев записа 29 точки и 11 борби, Максим Генов вкара 17 точки, 10 и 7 асистенции има Денислав Трифонов.

В първия мач за деня Академик Пловдив -2 надви трудно Чардафон със 72:68. Баскетболистите на Йордан Иванов пропиляха 21 точки преднина след слаба трета част, в която вкараха едва 5 и позволиха на съперника им да стигне до пълен обрат, но в края на мача все пак успяха да измъкнат успеха.

Кръстомир Михов бе над всички за победителите с 23 точки и 18 борби. Йоанис Кикрилис се отчете с 18 точки и 8 борби, Марио Боянов завърши с 16 точки и 7 борби, а 11 точки има Георги Инджов. За Чардафон Росен Йорданов се отчете със 17 точки и 10 борби, Цветомир Минев има 16 точки, а по 10 добавиха Христо Саркизов (7 борби) и Димитър Тодоров (10 борби).

Перущица също стартира с победа. Въпреки че също допусна обрат след двуцифрен аванс, тимът успя да победи Локомотив Горна Оряховица с 94:89 след силни финални минути. Домакините изоставаха по всички показатели, но решаващ се оказа броят на грешките – 11 срещу цели 32 за опонента.