Шампион 2006 със силен старт на втората тройка при жените

(сн. БФБ)
13-02-2021 18:04 | BGbasket.com

Шампион 2006 записа победа на старта на втората тройка в женската А група. На свой терен в столичната зала „Триадица“ тимът надви Академик Пловдив с 85:44, след като водеше през целия мач.

Домакините показаха по-висока успеваемост при стрелбата, като вкараха и 12 тройки в срещата срещу само 1 за съперника си. Те доминираха по почти всички останали показатели, но решаваща роля имаше и големият брой грешки на Академик – 35 срещу 15.

В следващия кръг баскетболистките на Лъчезар Коцев почиват, докато тези на Елена Петрова приемат Черно море Одесос.

Шампион 2006 на практика си свърши работата още през първата част, след която се откъсна с 28:3. Гостите направиха 21 грешки само до почивката, при която изоставаха с 13:44.

След паузата авансът на домакините надхвърли 40 точки, а преди заключителния период те водеха с 68:24. Единствено последната четвърт бе равностойна, но на практика вече мачът се доиграваше.

Микаела Дамянова бе най-резултатна за успеха със 17 точки, с 15 е Симона Симеонова, по 11 вкараха Ванина Василева (7 асистенции) и Мария Делчева.

За Академик Златка Кьосева бе над всички с 12 точки и 13 борби, а 9 точки добави Анна Римпова.