Националките завършиха евроквалификациите със загуба от Гърция

06-02-2021 22:40 | BGbasket.com

Националният отбор на България за жени загуби последния си мач от група А на квалификациите за Евробаскет 2021. В „Стожице Арена“ в Любляна тимът ни рухна през второто полувреме и отстъпи на Гърция с 55:73. Така националките завършват с актив 2-4 на трето място в групата си след Словения (6-0), Гърция (4-2) и пред Исландия (0-6).

Българките започнаха мача добре, но съперникът бързо успя да спре устрема им и да натрупа преднина през първата част за 20:11 след нея. Въпреки че скоро разликата стана двуцифрена, тимът ни изигра силна втора част, която спечели, и се приближи само на 4 точки от съперника на почивката за 33:37. Разликата остана едноцифрена дълго през третата част, но Гърция налагаше темпото си и през последната се откъсна с почти 20 точки напред. Националките се бориха до края, но успяха само да намалят малко разликата във финалния резултат.

Гъркините имаха предимство в повечето статистически показатели – от борби и процент за стрелба до брой грешки и отнети топки. Мариела Фасула записа 16 точки и 9 борби за победителките, а Елеана Христинаки записа 15 плюс 7.

За България Христина Иванова записа 13 точки и 11 борби, а Димана Макариева добави 12 и 6.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (ЖЕНИ) - ГЪРЦИЯ (ЖЕНИ)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2021 (ЖЕНИ)