Академик се върна на победния път в Балканската лига

21-01-2021 19:42 | BGbasket.com

Академик Пловдив се върна на победния път в Балканската лига. След двете поредни загуби от Куманово 2009, днес тимът надви на свой терен черногорския Ибър Рожае със 72:59. Баскетболистите на Йордан Янков натрупаха преднината си най-вече през първата част, като до края не изпуснаха водачеството си. Дебют направи новото попълнение Джахи Карсън.

След този двубой Академик е с баланс 7-2 в надпреварата, а в последния си мач от първата фаза на турнира ще има за съперник Берое. Срещата е след седмица в Пловдив.

Само за няколко минути игра домакините поведоха с двуцифрен аванс, а след първата част бяха напред с 22:11 след по-добри изяви в подкошието. През втория период разликата в тяхна полза достигна 15 точки, а на почивката те се оттеглиха при 40:29 в своя полза.

Ибър започна по-добре второто полувреме и бързо намали изоставането си само на 5 точки. Академик обаче почти веднага взе отново инициативата и преди последната част дръпна с 59:45.

До края българският тим поддържаше комфортна разлика и спечели убедително.

Обрад Томич завърши с дабъл-дабъл за победителите от 16 точки и 11 борби, Робърт Георгиев вкара 14 точки, а Антъни Гуджино се отчете с 13 точки и 13 борби.

Най-резултатен за гостите бе Неманя Симович с 19 точки.