Монтана с втора победа в Адриатическата лига

28-10-2020 19:49 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа втора победа през новия сезон в Адриатическата лига за жени. На свой терен тази вечер тимът се наложи над босненския Орлови с 80:63. Домакините поведоха от самото начало и до края не изпуснаха водачеството си.

Те направиха 23 грешки срещу само 10 за съперника си, но компенсираха с останалите елементи от играта, а най-сериозното им предимство бе при борбите – 53 срещу 31.

Българският тим взе инициативата в началните минути и възползвайки се от предимството си в подкошието, като след първата част се откъсна с 22:11. През втория период разликата в негова полза за кратко достигна 20 точки. След това обаче Орлови изравни играта, а на почивката баскетболистките на Стефан Михайлов водеха с 42:30.

Монтана поддържаше разлика от 10-15 точки и след паузата, а преди последната част водеше с 65:52. През заключителната четвърт резултатността спадна значително, но домакините нямаха проблем да задържат аванса си и да си осигурят успеха в срещата.

Снежана Алексич бе най-резултатна за победителите с 23 точки, 8 борби и 7 асистенции, но и 5 грешки. Христина Иванова завърши с 18 точки, 9 борби и 6 асистенции. Изабела Рамона вкара 15 точки, а Димана Макариева записа  с 13 точки, 11 борби и 6 грешки.

За съперника Анджела Глигич наниза 17 точки, 15 има Владинка Ерак, а 12 добави Драгана Домузин.