Три от три за Берое в Адриатическата лига

28-10-2020 20:47 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава без грешка в Адриатическата лига за жени през този сезон. Отборът постигна трети пореден успех в надпреварата, след като тази вечер надви като гост друг от фаворитите Цинкарна Целе с 61:50.

размяна на кошове в самото начало, старозагорският тим взе леко предимство и след десет минути игра водеше с 16:11 след силни изяви на Гергана Иванова.

Разликата в негова полза достигна 14 точки през втория период, но домакините завършиха полувремето със серия от 11:0 и на почивката изоставането им вече бе едва 3 точки.

Малко след паузата Цинкарна Целе успя да стигне до равенството, но Берое не позволи пълен обрат и преди решителната четвърт дръпна с 45:38.

Още в началото на последната част баскетболистките на Таня Гатева отново поведоха с двуцифрена разлика и удържаха преднината си до края.

Гергана Иванова бе най-резултатна за победителите с 18 точки, 15 вкара Жаклин Златанова. По 10 имат Радостина Димитрова (10 откраднати топки) и Карина Константинова.

За Цинкарна Целе Лея Дебеляк и Блажа Чех се отчетоха също с по 10 точки.