Берое Стара Загора с рутинна победа срещу Шампион 2006

23-10-2020 15:21 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа очаквана победа срещу Шампион 2006 в женската А група. В среща, изиграна днес в столичната зала „Триадица“ опитният тим на гостите се наложи над своя съперник със 74:47. Те дръпнаха с двуцифрена разлика още през първата част и въпреки че домакините изиграха равностойна втора и трета четвърт, нямаха проблем да спечелят убедително.

И двата тима изпитваха сериозни трудности при стрелбата от далечно разстояние. Отборът от Стара Загора бе 2/24 от тройката, докато този от София вкара само един от шестте си опита. Ключов обаче се оказа броят на грешките – 34 за домакините срещу 15.

Победата бе втора за Берое, докато днешният му съперник е с две поражения.

След размяна на кошове в началните минути, гостите направиха серия от 15:2, а след първата част вече бяха напред с 25:13. Шампион 2006 оказа доста по-сериозна съпротива срещу своя съперник през втория период и успя да свали разликата на 8 точки, но на почивката Берое отново имаше двуцифрен аванс – 37:23.

След паузата играта отново бе сравнително равностойна, като преди заключителната четвърт баскетболистките на Таня Гатева водеха с 52:35. Последната част започна със серия от 13:2 в тяхна полза, като до края мачът се доиграваше.

Теодора Динева бе най-резултатна за победителите с 14 точки, 10 добави Преслава Колева.

За Шампион 2006 Виктория Иванова се отчете с 12 точки, 10 и 8 борби има Микаела Дамянова.