Берое с втора категорична победа в Адриатическата лига

12-10-2020 19:55 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа още една категорична победа на старта на сезона в Адриатическата лига. Ден след първия успех срещу босненския РМУ Бановичи, днес българският тим победи отново същия съперник на свой терен, този път с 94:65.

Срещата се игра пред празните трибуни в Стара Загора, тъй като от ръководството на турнира забраниха публика заради пандемията. Подобно и на вчерашния двубой, Теодора Динева отново бе извън групата.

През следващата седмица Берое трябваше да гостува на Монтана 2003, но срещата бе отложена. Така следващия двубой на старозагорския тим по програма е на 28 октомври като гост на Цинкарна Целе.

Баскетболистките на Таня Гатева започнаха мача с много добър процент при стрелбата, започнаха да трупат разлика и след десет минути игра вече водеха с 29:19. Тройка на гостите даде старт на второто полувреме, но след това Берое постепенно продължи да увеличава аванса си. Тимът вкара общо 9 тройки до почивката, на която се оттегли при 55:35 в своя полза.

Доминацията на домакините продължи и след паузата. Те ограничиха съперника си едва до 9 точки през третата част и преди решителните десет минути водеха с 82:44. Малко след началото на последната четвърт разликата надхвърли 40 точки. Бановичи все пак успя да намали част от изоставането си, но на практика мачът отдавна се доиграваше.

Виолина Кочева и Радостина Димитрова бяха най-резултатни за успеха с по 14 точки, 14-годишната Яна Карамфилова отбеляза 13, с 12 е Карина Константинова, с 11 добави Гергана Иванова.

За съперника над всички бе Милица Желкович с 18 точки, 9 борби и 8 асистенции. Йована Маркович се отчете с 14 точки, а 10 има Даяна Ибрич.