Левски Лукойл загуби първата румънска контрола

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: BGbasket.com)

25-09-2020 20:47 | Мария Мицова

Левски Лукойл отстъпи с 86:96 на Сибиу в първата от двете контроли с румънски тимове, които имаше планувани за тази седмица. В неделя "сините" играят и водения от Александър Тодоров Крайова, а двата румънски състава се срещат помежду си в събота, в зала Универсиада.
И в този двубой Левски бе без Христо Захариев, Асен Великов и Данило Тасич, заради травми.
Мачът бе равностоен в първия четвърт, час, като румънците дръпнаха на почивката с 51:38. През второто полувреме Левски навакса част от изоставането си и на моменти бе близо до изравняване, но Сибиу бързо си връщаше аванса. И двата тима се радваха на отличен процент стрелба, но Левски загуби борбата под коша.
Отново най-резултатни бяха Йордан Минчев и Венцислав Петков с по 20 точки, Чавдар Костов завърши с 19. Тримата играха по 32 и повече минути, заедно с горда Тайрон Брезълтън, който бе на терена 31.
След двубоя допълнителни 5 минути изиграха юноши и млади състезатели от двата отбора.
Отново в залата бе и националният селекционер Росен Барчовски, както и президентът на БФБ Георги Глушков.

Тагове: Левски Лукойл