Доростол удържа Черно море Одесос в битката за бронза при момичетата U16 (снимки)

(сн: BGbasket.com)
02-08-2020 14:44 | BGbasket.com

Доростол спечели бронзовите медали на Държавното първенство за момичета U16, което завършва днес в Русе. В мача за третото място тимът от Силистра надви Черно море Одесос с 53:51, след като водеше през повечето време, но пропиля двуцифрена разлика и измъкна успеха в края.

Доростол загуби борбата под коша и направи по-малко асистенции, но открадна повече топки, вкара повече наказателни удари и отбеляза 4 тройки срещу нито една за съперника за цял мач.

След размяна на кошове в началото силистренки взеха инициативата и след десет минути игра водеха с 16:12. Варненският тим обаче доминираше в подкошието през втория период, което му позволи да стигне до обрат и да се оттегли при 28:24.

Доростол започна второто полувреме със серия от 13:0 и бързо си върна водачеството. Преднината на тима достигна 13 точки, а преди решителните десет минути той бе напред с 45:36. Въпреки колебанията през третия период, Черно море Одесос успя да се съвземе и 43 секунди преди сирената изравни за 51:51. Малко след това Доростол отново поведе след два успешни наказателни удара. Варненки също имаха възможност да се разпишат в оставащото време, но не успяха и бронзът остана за съперника.

Деана Стояновска отново бе над всички за победителите с 31 точки и 11 борби, като дабъл-дабъл записа и Зехра Салим – 14 точки и 10 борби.

За Черно море Одесос по 10 точки отбелязаха Дебора Димитрова (14 борби) и Мадлен Морарова (13 борби).