Шампион 2006 завърши пети при момичетата (снимки)

(сн: BGbasket.com)
02-08-2020 12:32 | BGbasket.com

Шампион 2006 завърши на пето място участието си на Държавното първенство за момичета U16. В заключителния ден от надпреварата в Русе тимът наложи над Светкавица с 58:44, след като водеше през повечето време и направи далеч по-малко грешки от съперника си.

Двата тима постоянно си разменяха водачеството до средата на втората част. Тогава отборът от София взе инициативата и на почивката вече бе напред с 27:21.

Разликата в полза на Шампион достигна 17 точки след паузата, а преди заключителната четвърт тимът водеше с 44:33. Само две минути след началото на последната част Светкавица намали изоставането си на 4 точки, но съперникът им бързо отново увеличи аванса си и го удържа до края.

Димана Костова завърши с 18 точки и 8 борби за победителите, по 11 добавиха Виктория Иванова и София Александрова.

За Светкавица София Маринова бе над всички с 20 точки и 8 борби, докато Нил-Дениз Назимова се отчете с 12 точки и 9 борби.