Хебър е шампион на Юг, Макс Спорт с бронзовите медали

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(Сн: ББЛ)

07-07-2020 20:49 | BGbasket.com

Отборът на Хебър Пазарджик завоюва златото в регион Юг на ББЛ за четвърта поредна година след категоричен успех срещу Ямбол със 109:74.

В началото отборът на Ямбол се опита да се противопостави на селекцията на Хебър, но това продължи само през първите 2 минути от мача. След това Хебър показа защо през сезона до момента няма загуба и успя да се наложи категорично.

През целия мач Хебър диктуваше темпото и разликата единствено се увеличаваше. Основното оръжие в този двубой бяха точките в подкошието, където играчите на тима от Пазарджик превъзхождаха Ямбол почти двойно - 62 срещу 36 точки.

Най-добър за победителите, също така избран за най-полезен във финалите бе Георги Кръстев, завършил двубоя с 24 точки, 8 борби, 3 асистенции и 5 откраднати топки.

Юли Арабаджийски бе на ниво записвайки дабъл-дабъл от 19 точки и 12 борби.

За Ямбол пореден силен мач направи Мартин Чавдаров отбелязал 23 точки.

Статистика от двубоя

Видео

Преди финалната среща се състоя и двубоят за бонзовите медали в регион Юг на ББЛ.

В него един срещу друг се изправиха отборите на Макс Спорт и Фаворит Кърджали, а Макс спорт се наложи с 119:87.

В началото на мача и двата отбора показаха, че са влезли в залата, за да се борят за бронза. Момчетата на Макс спорт бяха по–мотивирани и поведоха още в началото. На няколко пъти Фаворит се опита да обърне развоя на срещата, но се усещаше липсата на основни състезатели, което доведе до ключовия момент в мача - две минути преди края на втората част, след тройка на Александър Димитров разликата стана двуцифрена – 11 точки, което пречупи Фаворит.

От този момент разликата в двубоя единствено нарастваше като полувремето дойде при резултат 56:38 за Макс спорт.

Второто полувреме започна по същия начин, както приключи първото – с агресивна игра в атака от страна на Макс спорт, на която Фаворит така и не намери решение. До края на срещата разликата единствено нарастваше, като последната сирена прозвуча при резултат 119:87 и бронзови медали за Макс спорт.

Всички състезатели на пловдивчани завършиха с двуцифрен точков актив, а над всички бяха Петър Изевков с 39 точки и Александър Димитров с 33 точки, от които 6 тройки.

За Фаворит най-резултатен бе Теодор Атанасов с 18 точким, а добре му пригласяше и Дамян Диков с 15 точки.

Видео

Хебър и Ямбол се класират за Националните финали Перущица 2020 през идния уикенд, където ще срещнат съответно Чардафон и Бавни и яростни от регион Център.