Стана ясен финалът в ББЛ - регион център

(Сн: ББЛ)
29-06-2020 09:04 | BGbasket.com

В събота се изиграха полуфиналните  срещи в ББЛ - регион център.

Програмата стартира със сблъсък между Бавни и Яростни (Плевен) и Чардафон Кидс (Габрово). За  поредна година Плевенчани  ще играят финал след безапелационната победа над младите лъвчета на Антонио Станков. Четирите периода бяха спечелени от Бавни и Яростни, като доминацията в подкошието бе категорична - 52 отбелязани точки от зоната в подкошието, срещу само 17 на Чардафон Кидс. Силите на Чардафон Кидс стигнаха до почетна загуба, но това не бива да обезкуражава тези млади момчета, а напротив, през целия сезон те доказаха ,че израстват и е въпрос на време да започнат да доминират в ББЛ. В дебютния си сезон Габрвоските надежди ще играят мач за бронзовите отличия в ББЛ, а по късно през месец юли те ще играят и в квалификационните турнири на БФБ за подрастващи, където имат голям шанс за класиране на финали. Срещата между Бавни и Яростни и Чардафон Кидс завърши при резултат 76-52.

Най резултатен за победителите стана Денислав Трифонов с 19 точки. Венци Георгиев записа 16 точки, грабна цели 18 борби и буквално доминираше като удари и 6 чадъра. Георги Кръстев завърши с 13 т и 15 борби.

За Чардафон Кидс 15 точки вкара Цветомир Минев, Димитър Тодоров завърши с 12 точки и 5 борби.

Във втората среща се противопоставиха отборите на Чардафон (Габрово) и Баш Мечките (В. Търново). В тази среща високия процент стрелба направи разликата в полза на Габровци. Те бяха и една идея по-подготвени и средоточени от своите опоненти. Въпреки огромното желание на Търновци, тяхната къса ротация и отличната стрелба на Чардафон доведоха до краеният резултат 103-80.

След равностойна първа част, Баш Мечките  изковаха  малка разлика, но до полувремето след страхотни изяви на Георги Ненов, Петър Митков и Антонио Станков разликата вече бе 7 точки в полза на Чардафон (47-40).

През третата и четвърта част на паркета имаше само един отбор - Чардафон буквално сгази своите опоненти, с което за втора поредна година си извоюваха място на финала в Център срещу Бавни и Яростни и място на националните финали.

Баш Мечките ще се изправят срещу Чардафон Кидс в мач за трето място.

За Чардафон  страхотен мач имаше Георги Ненов, който отбелязал 36 точки с 8 отбелязани тройки. С 23 точки завърши Антонио Станков и отличен мач за Петър Митков, който завърши с 12 борби, 8 асистенции и 8 точки.

За Баш Мечките 28 точки отбеляза капитана и играещ треньор - Стилиян Димитров.

Финала и мача за трето място в ББЛ-Център ще се играят на 4-ти юли. Мястото на срещите ще стане ясно в понеделник.