Изненадващ финалист в регион Запад на ББЛ

25-06-2020 12:04 | BGbasket.com

Вчера се състоя вторият полуфинал в регион Запад на Българска Баскетболна Лига.

Той противопостави съставите на завършилия на първо място в редовния сезон Фут корт и този от пета позиция - Фаб файв. Соченият за фаворит, за титлата в регион Запад през този сезон – Фут корт, изненадващо беше без лидерите си Джими Хънт, Васил Александров и Сами Франсис, което на практика изравни силите в полуфиналната среща.

Това се доказа на терена и в първите две части играта и резултата бяха изравнени с леко предимство за Фаб файв като полувремето дойде след кош със сирената на Камен Атанасов и 31:37 за Фаб файв. След много силна трета част, Фаб файв успя да направи разликата двуцифрена и на практика мачът беше решен. Точките от бърза атака бяха ключовото преимущество за победата като по този показател победителите водят с цели 20 точки – 37:17.

Срещата завърши при резултат 52:79 в полза на Фаб файв, които още през първия си сезон в Българска Баскетболна Лига успяват да се класират за финал!

За победителите отново на високо ниво се представи триото Камен Атанасов-Георги Кръстев-Мартин Горунов като и тримата приключиха срещата с дабъл дабъл. Камен и Георги завършиха с по 24 токи и 11 борби, а Мартин с 16 точки и 10 борби.

Най-резултатен за загубилите стана Ивайло Василев с 19 точки.

Статистика от двубоя може да откриете на следния линк.

Видео от мача е наличен в канала на Баскетбол ТВ в YouTube

Така в неделя, 28.06, в зала Триадица, от 17:00 часа, за бронзовите медали ще се борят Брикс и Фуут корт, а от 19:00 часа, във финала един срещу друг се изправят съставите на миналогодишните финалисти от Спортни таланти и новакът в Българска Баскетболна Лига - Фаб файв.

Двата мача може да гледате като присъствате в зала Триадица (при стриктно изпълнение на противоепидемичните мерки поставени от МС) или да проследите на живо в канала на Баскетбол ТВ в YouTube на следните линкове: