Категоричен Рилски не даде шанс на Черноморец

(сн. LAP.bg)
07-03-2020 19:45 | BGbasket.com

Рилски спортист записа победа №15 за сезона в НБЛ, след разгромно второ полувреме и 98:66 срещу Черноморец у дома.

Така самоковци утвърдиха третата позиция в първенството, оставяйки противника си извън зоната на плейофите към момента.

Очаквано високите играчи в двата състава взеха инициативата в първите минути, като Рилски имаше леко предимство, но не успяваше да го увеличи. Черноморец се държеше отлично в Арена Самоков, като стоеше непосредствено след домакините и изравни в края на първата четвърт до 19:19.

Двата отбора имаха сериозни трудности в стрелбата от разстояние, но превъзходството на Рилски започна да си личи в средата на втората четвърт, когато домакините най-после направиха аванса си двуцифрен. Седем минути Черноморец остана само с един кош от игра, но и самоковци не действаха особено съсредоточено, за да увеличат преднината си.

В третата четвърт Рилецо се развихри в нападение и затвори подкошието си, за да се стигне вече до доста по-солидна разлика. Авансът бързо мина 20 точки и в края на частта подгони 30, след като домакините отбелязаха цели 33.

Дистанцията продължи да се увеличава, макар Черноморец да опитваше да се организира, Рилски с лекота водеше играта.

Самоковци спечелиха с огромно предимство в борбата под коша и в завършващите подавания, и впечатлиха само с 9 грешки.

Зейвиър Джонсън завърши с 20 точки, като не игра в последната четвърт след удар.По 14 отчетоха Йонас Зохоре и Игор Кесар, Златин Георгиев се записа с 11 точки, 7 борби и 5 асистенции.

Робърт Георгиев вкара 21 за Черноморец, Миленко Велкович регистрира 7-и пореден дабъл-дабъл със 17 точки и 12 борби.