Славия с десета победа в А група след драма

(сн: BGbasket.com)
23-02-2020 20:12 | Мария Маринова

Славия записа десета победа от началото на сезона в мъжката А група. Пред собствена публика тимът се наложи над Рилски спортист -2 със 74:67 в много оспорван двубой, преминал през няколко обрата, като до последните минути крайният победител не бе ясен. Гостите отново бяха без един от лидерите си Мирослав Васов.

Двата тима завършиха срещата със сходни показатели. Домакините имаха предимство при стрелбата от тройката – 8 срещу 2, като отбелязаха и 13 точки от грешки на съперника срещу 4.

След този двубой „белите“ са с баланс 10-6, като след седмица гостуват на ЦСКА. Тимът от Самоковима седем победи и десет поражения, като му предстои визита на Чавдар Троян.

Двубоят започна с леко предимство за гостите, но след това столичният тим направи серия от 18:4 и след първата част вече водеше с 23:12. Славия поддържаше аванс от няколко точки в началото на втория период, но Рилски спортист -2 изигра силни финални минути на полувремето и на почивката стигна до пълен обрат при 40:36.

След паузата играта бе много оспорвана. На три пъти домакините успяваха да изравнят, но не и да си върнат водачеството и преди решителните десет минути гостите водеха с 56:53. Васил Попов отбеляза първия кош за заключителната четвърт, но след това Славия отвърна със серия от 8:0 и излезе напред. Рилецо за кратко отново поведе, но след силни финални минути столичният тим успя да измъкне успеха.

Кристиян Георгиев завърши с 25 точки и 11 борби за победителите, а близо до дабъл-дабъл бе и Петър Христов – 23 точки и 9 борби.

За гостите над всички бе Васил Попов със 17 точки и 12 борби. Боян Боянов отбеляза 12 точки, по 10 вкараха Адриан Белишки и Христо Бачков.