Берое Стара Загора с рутинна победа срещу Славия

23-02-2020 17:07 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се върна на победния път в женската А група. След драматичното поражение от Монтана преди две седмици, баскетболистките на Таня Гатева очаквано надвиха Славия пред собствена публика със 107:72.

Домакините отстъпваха единствено в подкошието (27 срещу 39 борби), но имаха предимство при всички други показатели. Те отбелязаха 13 тройки срещу само 2 за „белите“, като направиха и по-малко грешки (11 срещу 29).

Победата бе пета за тима на Берое, който има и едно поражение, а в следващия кръг ще играе с градския си съперник Локомотив. Славия е с баланс 1-5, като за тима предстои визита на Монтана 2003.

В първите няколко минути играта вървеше кош за кош. След това обаче домакините взеха инициативата, демонстрирайки по-точен мерник и след първата част се откъснаха с 30:15. Вторият период бе доста по-равностоен, но на почивката преднината на Берое бе внушителна при 54:35. Старозагорският тим отбеляза 9 тройки само за първите две части, докато съперникът му нямаше нито една точна стрелба от далечно разстояние.

След паузата Берое поддържаше разлика от над 20 точки, а преди заключителната четвърт бе напред с 80:58. В оставащото време домакините минаха границата от 100 точки, като мачът на практика се доиграваше.

Гергана Иванова бе най-резултатна за успеха с 25 точки (5 тройки). Карина Константинова се отчете с 23 точки, 7 борби и 7 асистенции, Теодора Динева отбеляза 18 точки, с 11 е Петя Бояджиева, а 10 добави Жаклин Златанова.

За Славия Александра Петрова завърши с дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби. С 16 точки и 9 борби е Ивана Николова, а 14 точки има Валентина Веселинова.