Берое Стара Загора би Монтана и е на крачка от Финалната четворка

19-02-2020 20:23 | BGbasket.com

Берое Стара Загора свърши работата си и е съвсем близо до това да намери място във Финалната четворка на Адриатическата лига. При загуба на Кралево утре срещу Трешневка, българският тим отива в Топ 4, в противен случай ще трябва да спечели още един мач от оставащите два кръга.

Старозагорки могат още утре да се класират, след успех със 79:72 над Монтана 2003 в решителен мач.

Преди него Берое показа първата си Купа на България, спечелена преди няколко дни именно срещу Монтана. Момичетата на Таня Гатева показаха трофея на феновете преди мача.

Монтана вече си бе гарантирала мястото в Топ 4.

С успеха Берое изравни до 3-3 победите и загубите през сезона срещу големия си противник.

За разлика от финалната среща, имаше малко повече баскетбол, малко по-малко грешки и размяна на водачеството.

Монтана имаше леко предимство през първото полувреме, с добра стрелба от разстояние на високите си баскетболистки.

Разликата обаче не скочи много и стигна до едва седем точки, преди Берое да се върне до изоставане само от три на почивката - 41:44.

Старозагорки направиха пълен обрат в началото на второто полувреме и до края държаха аванс, който стигна връхна точка от 13 малко преди края.

Адиджат Адамс завърши със 17 точки и 9 борби за победата, по 12 вкараха Теодора Динева и Радослава Бъчварова.

Тина Требец бе най-резултатна с 26 за Монтана.