Балкан премина с лекота през Черно море Тича по пътя към полуфиналите

(сн. LAP.bg)
07-02-2020 19:37 | Мария Маринова

Балкан се класира за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като записа убедителна победа срещу Черно море Тича със 101:53 в първия мач за деня в столичната зала „Универсиада“. Отборът на Йовица Арсич натрупа солиден аванс още в началото на срещата и не го изпусна до края.

Ботевградският тим направи десет грешки по-малко от съперника си, като най-сериозното му предимство бе при борбите – 46 срещу 24.

Съперник на Балкан на полуфинала утре ще бъде победителят от мача Рилски спортист – Академик София, които играят по-късно днес.

Николай Георгиев откри резултата в полза на символичните гости, но след това шампионите направиха серия от 11:0. В следващите минути авансът на Балкан достигна 17 точки, а „моряците“ намалиха за 15:29 след първата част.

Вторият период бе далеч по-равностоен. Въпреки добрата игра на Божидар Аврамов обаче, баскетболистите на Йовица Арсич поддържаха комфортна разлика след по-стабилни изяви в подкошието и на почивката водеха с 49:33.

Ситуацията не се промени и след паузата, като Балкан направи серия от 12:2 на старта на второто полувреме. В следващите минути тимът от Ботевград контролираше събитията на терена и преди заключителната четвърт бе напред със 72:46.

„Моряците“ не намираха противодействие на своя съперник и в оставащото време, като за близо седем минути имаха само един кош от игра. Балкан нямаше проблем да спечели убедително, а голямата разлика позволи на Йовица Арсич да завърти състава си, за да може играчите му да съхранят сили за предстоящия мач утре.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като овладя и 7 борби. Кени Хол е с 14 точки и 9 борби, Марко Радонич вкара 12 точки, по 11 имат Крис Минков и Димитър Димитров, а с 10 е Станислав Цонков.

За Черно море Тича Божидар Аврамов вкара 15 точки, с 13 се отчете Симеон Илиев.