Берое Стара Загора взе своето от Партизан

(Снимка: facebook.com/Beroewomen)
31-01-2020 20:09 | BGbasket.com

Важен успех записа Берое Стара Загора в отложен мач от Адриатическата лига срещу Партизан със 70:59.

Това бе победа №11 за момичетата на Таня Гатева, която ги върна в четворката преди решителните последни битки от редовния сезон.

Серия от 8-0 за старт на двубоя до голяма степен предреши хода на нещата. Оттам Берое не изпусна инициативата, като в голяма част от срещата имаше преднина от 20 и повече точки.

Отпускането в последната четвърт и силен финал за гостите свали разликата в крайния резултат, но без реална заплаха за успеха на Берое.

Гергана Иванова завърши със 17 точки за победата, Челси Лий добави 12, Жаклин Златанова - 11, а Радослава Бъчварова 10.

Всички състезателки влязоха в игра, като под 11 минути игра само Адиджат Адамс. И в този мач в отбора не бе Моника Енгелман.

Партизан направи двойно повече грешки - 24, и въпреки че спечели борбата и изпълни два пъти повече наказателни удари, не успя да застраши Берое.

В Адриатическата лига следва пауза от 20 дни.