Академик София спря лошата серия с успех над Ямбол

(Снимка: facebook.com/beroebasketball)
18-01-2020 17:55 | BGbasket.com

Академик София прекъсна серия от шест поредни загуби с успех над Ямбол с 97:73.

Дебют за Ямбол направи Евгени Василев, но тимът бе без американеца Стивън Крун, който е със счупен нос, а и без Дарин Иванов през цялото второ полувреме.

Очаквано Академик владееше ситуацията през по-голяма част от мача, с изключение на слаби минути в третия период.

След равностойни първи минути на надвкарване без сериозна защита, Академик взе превес, воден от точната ръка на Александър Милов, реализирал три тройки само в първата четвърт. Разликата стана двуцифрена до края на периода, а след това достигна до 17 и се въртеше около 14 дълго време.

И след като в началото имаше по-добри моменти в нападение, постепенно Ямбол зацикли и в тази фаза. Академик наниза 31 точки за втората десетка, за да се оттегли с аванс от 60:39 на почивката. След добрата първа част за Милов, във втората избухна и Лъчезар Димитров за домакините, като отбеляза три тройки в нея и общо 11 от 17-е си точки само за 9 минути игра.

Ямбол обаче не се отказа и със зъби и нокти успя да свали малко от пасива си с добри изяви в подкошието, а след това с няколко тройки и поредица от грешки в атаките на Академик, намали само до 12 разликата. Сериозен импулс в играта на гостите даде новото попълнение Евгени Василев.

Нападенията на домакините вървяха изключително мъчно в тази трета част и те отбелязаха едва 15 точки в нея, а получиха 26, за да се запази интрига и за финалната четвъртина.

Академик се окопити бързо след тази слаба част и стартира последната с 9-0, за да възстанови солидния си аванс от 20 и повече точки. Оттам повече Ямбол не успя да навакса, като след почивката Дарин Иванов не игра изобщо и ротацията на гостите съвсем се скъси.

Александър Милов завърши с 24 точки за победата, Цветомир Чернокожев добави 22 плюс 9 борби, Лъчезар Димитров приключи с 19 точки.

Най-резултатен за Ямбол бе Евгени Василев с 15 точки, 14 вкара Стоян Петков с 11 борби, 12 добави Евгени Иванов. Освен Дарин Иванов, малко игра и Петар Вукович, и двамата измъчвани от болежки в последните дни.