Монтана 2003 приключи гостуванията за 2019-а с хубава победа в Загреб

18-12-2019 19:41 | BGbasket.com

Монтана 2003 приключи с гостуванията за 2019-а с убедителен успех над Трешневка 2009 със 77:47 в Загреб.

На 24 декември българският първенец посреща Орлови в Монтана от 14.00 часа за край на календарната година.

Монтана взе инициативата от самото начало, като в първата част допусна едва 7 точки и поддържаше аванс до почивката.

Вторият и третият период бяха равностойни, но момичетата на Стефан Михайлов продължаваха да държат водачеството.

Разликата скочи в четвъртата част, в която отново Монтана доминираше тотално и позволи само 5 точки на домакините.

Огромната разлика бе в грешките - 30-8, а Монтана бе по-силен под коша.

Радостина Димитрова продължава силните си изяви с 20 точки в този мач, Тина Требец добави 18.

Успехът бе осми за сезона за Монтана 2003, като битката на върха е много оспорвана.