Будучност спря устрема на Монтана 2003 в Адриатическата и влезе в четворката

(сн. LAP.bg)
12-12-2019 21:43 | BGbasket.com

Черногорският Будучност спря страхотната серия от четири поредни победи на Монтана 2003 в Адриатическата лига за жени. Като домакини черногорките се наложиха с резултат 82:67 въпреки непримиримостта на българския тим през цялата среща.

С този мач завърши и първото завъртане в редовния сезон на турнира. След него лидер с актив 8-1 е Цинкарна Целе, а в четворката с по 7-2 са българските Монтана 2003 и Берое Стара Загора, както и Будучност. В следващия кръг Монтана гостува на Трешневка 2009, а Будучност приема Цинкарна Целе.

Домакините поведоха още в началото на срещата и бяха напред през цялата първа част, за да стигнат до 13:10 след ниска резултатност. Те успяха да останат напред, макар и поддържайки минимална разлика, като на почивката водеха с 38:35. Монтана продължи да диша във врата на съперника си през целия трети период, изоставайки само с четири точки след него, а въпреки че в последния се приближи и на едва три, не успя да стигне до обрат. В последните минути Будучност дръпна напред и подпечата успеха си.

За българския тим Тина Требец записа 23 точки и 6 борби, 20 отбеляза Радостина Димитрова, а по 10 – Христина Иванова и Димана Макариева.

За победителките по 24 точки нанизаха Николина Бабич и Николина Джебо (7 борби, 6 асистенции).