Монтана 2003 срази и последния непобеден отбор в Адриатическата

(сн. Монтана 2003)
04-12-2019 20:17 | BGbasket.com

След като миналата седмица нанесе първа загуба на Берое Стара Загора, днес Монтана 2003 не прости и на последния непобеден отбор в Адриатическата лига за жени – словенския Цинкарна Целе. Монтанки направиха страхотен обрат в собствената си зала „Младост“ и победиха с 84:79 в среща от осмия кръг на редовния сезон за четвъртия си пореден успях в турнира.

Така отборите са с еднакъв актив от 7 победи и загуба, колкото има и другият български тим Берое Стара Загора. В следващия кръг българският тим гостува на Будучност в Черна гора, а Цинкарна Целе посреща Берое.

Българският отбор започна мача добре и поведе в началните минути, но в края на първата част словенките направиха добра серия от 8-2 и взеха водачеството с 26-17. Монтанки останаха близо зад съперника си дълго през втората част, но Целе завърши и тази десетка силно, за да поведе с 49:35 на почивката.

Въпреки голямата разлика Монтана не се отказа и изигра много силна трета част, връщайки се в мача. След 30 минути тимът изоставаше само с 5 точки при 57:62 и имаше реални шансове за обрат до края. Баскетболистките на Стефан Михайлов продължиха със силната игра и през последната десетка, като минута и половина преди края обърнаха резултата за 78:77. До края Виктория Стойчева и Матея Тавич показаха здрави нерви и изведоха тима си до победата.

Страхотен мач за победителките изигра Тина Требец, която вкара 35 точки (14/23 за две точки) и хвана 9 борби. 13 точки вкара Христина Иванова, а 12 плюс 14 асистенции регистрира Матея Тавич.

За Целе по 21 точки вкараха Паулина Хершлер и Андриона Кийс, а с 19 точки и 12 асистенции се включи Тейлър Диър.