Монтана 2003 с драматична победа в Адриатическата лига

07-11-2019 18:22 | BGbasket.com

Монтана 2003 записа драматична победа в Адриатическата лига. Българският шампион надви Партизан 1953 в Белград с 68:66 в много оспорван двубой, преминал през куп обрати и решен в самия край.

Монтана загуби борбата под коша (30 срещу 43), но компенсира с по-малък брой грешки (15 срещу 23), а оттам и с повече откраднати топки (13 срещу 2). Гостите бяха безгрешни при стрелбата си от фаула (12/12), докато Партизан направи 12 пропуска (13/25).

Победата бе пета за тях от шест мача, докато съперникът им е с баланс 2-4. В следващия кръг Монтана 2003 приема Берое Стара Загора в българското дерби в надпреварата, докато Партизан гостува на Цинкарна Целе.

Двубоят започна доста оспорвано, като след десет минути игра баскетболистките на Стефан Михайлов водеха с 15:5. Центровете на домакините доминираха осезаемо в подкошието, но тимът не успя да се възползва от предимството си заради многото грешки, които правеше. Размяната на водачеството продължи и през втория период, а на почивката Партизан имаше минимален аванс при 35:34.

Виктория Стойчева отбеляза първата тройка за второто полувреме, но след това сръбският тим направи серия от 9:0 и се откъсна в резултата. В края на частта Монтана стигна до нов обрат, а преди решителния период равенството бе възстановено – 53:53. Гостите отново поведоха в началото на последната четвърт и въпреки че съперникът им поддържаше много близка дистанция, този път те не изпуснаха преднината си до края.

Димана Макариева бе най-резултатна за победителите с 16 точки, 15 добави Радостина Димитрова. С 11 е Тина Требец, а Христина Иванова се отчете с 10.

За Партизан Милица Митрович наниза 18 точки, Милица Инджич отбеляза 16, а 14 има Горана Марянович.