Берое Стара Загора продължава рейда в Адриатика

06-11-2019 19:41 | BGbasket.com

Берое Стара Загора продължава с перфектен актив в Адриатическата лига, след успех с 96:74 срещу босненския Орлови.

След като разби последните си два съперника с по 40 и повече точки, Берое малко изненадващо не успя да се откъсне през по-голяма част от първо полувреме срещу последния в класирането.

Макар да водеше от първата минута, почти до почивката старозагорският тим имаше едва 5-7 точки преднина. Чак в края на втората четвърт серия от 16-0 вече донесе сериозен аванс от 19 точки за Берое, но не се запази дълго, като Орлови вкара последните 6 точки за полувремето.

В третата част разликата се движеше между 10 и 15 точки, а в средата на последния период Берое вече играеше спокойно с 20 напред. Момичетата на Таня Гатева продължиха да увеличават преднината си до края, а играещият с къс състав тим на гостите нямаше с какво да се противопостави.

Страхотен мач за успеха направи Виолина Кочева с 19 точки - 5/6 от тройката - 7 асистенции и 6 борби. По 18 точки добавиха Радослава Бъчварова и Теодора Динева (плюс 5 борби и 5 асистенции), а Жаклин Златанова записа 13 точки и 13 борби за 22 минути. От чуждестранните състезателки на Берое игра само Адиджат Уилямс, а Челси Лий бе съхранена заради леко възпаление.

Йелена Никпалевич завърши с 36 точки и 17 борби за 40 минути за Орлови.