Рилски с дебют в Адриатическата лига


Рилски с дебют в Адриатическата лига
(сн. БФБ)
27-06-2025 18:40 | BGbasket.com

Два български отбора в Адриатическата лига за жени ще има и през следващия сезон. Става дума за Монтана 2003 и Рилски спортист, който е най-новият участник в надпреварата. Това стана ясно от събранието на Адриатика, което се проведе днес. За Рилецо това ще бъде и дебютно участие в Европа.

 

От своя страна Монтана ще бъде част от надпреварата за десета поредна година. През 2024/2025 действащите шампионки в женската А група спечелиха бронзовото отличие.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

Публикация, споделена от WABA League (@wabaleague)

 

 

Към този момент няма яснота дали Берое Стара Загора ще участва, след като се завърна в турнира през миналото лято. На този етап заявки за участие са подали седем тима. Това са босненският Орлови, сръбският Партизан 1953, словенският Цинкарна Целе, хърватският Загреб и черногорският Будучност, който стана шампион през миналия сезон. Очаква се още един тим да се присъедини към надпреварата, но той ще стане ясен до 1 септември.

 

Жребият за новия сезон, който ще стартира на 15 октомври, също е готов. В първия кръг Монтана ще приеме Орлови, а Рилски ще бъде домакин на Цнкарна.

Финалната четворка ще се състои на 28 и 29 март 2026 година.

 

Програмата за редовния сезон можете да видите тук.

 

 


 

 Харесайте BGbasket.com във Facebook

 

 Следвайте BGbasket.com в Instagram

Абонирате за канала ни в 


Тагове: Рилски спортист - жени, Монтана 2003, Адриатическа лига - жени
Дари
Коментари
Други новини
Номер 1 за българския баскетбол
Откажи