Нови попълнения изведоха Видабаскет до първа победа

(facebook.com/pg/Vidabasket)
17-11-2019 19:29 | BGbasket.com

Отборът на Видабаскет стигна до първия си успех в А група този сезон след като се справи при гостуването си на ЦСКА с 67:61 точки, разчитайки и на две нови попълнения - юношите на Шампион 2006 Алън Куршумов и Мартин Тодоров, които бяха сред най-полезните. До момента тимът от Видин имаше три поражения, включително едно от „червените“. ЦСКА пък записа четвърта загуба и продължава с актив 2-4. На 24-и ноември, в срещи от 7-ия кръг Видабаскет посреща Чавдар Троян, а ЦСКА гостува на Шумен.

Повечето грешки на ЦСКА оказаха влияние (25-16), повечето изгубени топки (3-14), както и пропуските за 3 точки, но пък домакините бяха стопроцентови от наказателната линия - 7 от 7 опита. Най-резултатен за победителите бе Алън Куршумов с 16 точки и 7 борби. Мартин Мандалски и Мартин Тодоров реализираха по 13 точки за Видабаскет.

Феновете видяха доста обрати и оспорвана игра, като „червените“ поведоха в началото, но серия от 7:0 изведе гостите напред. Последва нова серия този път за ЦСКА и обрат до 13:7. След 10 минути игра обаче Видабаскет дръпна с 16:13. Последва по-силна четвърт за гостите, които увеличиха преднината си до 10 точки – 35:25 до почивката. Домакините успяха да наваксат 5 точки и преди последните 10 минути изоставаха с 43:48. Последният период бе много интересен. Серия от 5:0 позволи на ЦСКА да стигне до равенството - 48:48 с кош и и точно изпълнен наказателен удар на Димитър Генов. „Червените“ дори поведоха за кратко с 51:50 с кош на Деян Юруков. До края обаче гостите не се пречупиха и стигнаха до първата си победа.

За ЦСКА с 12 точки и 9 борби завърши Емилиян Грудов, а с 11 се отчете Виктор Маргаритов.