Левски Лукойл спечели турнира в Пловдив

(сн. Ивелин Солаков, BGbasket.com)
29-09-2019 20:29 | Мария Маринова

Левски Лукойл спечели приятелския турнир в Пловдив. На финала на надпреварата тимът се наложи над домакина Академик Бултекс 99 със 70:66. По-рано днес Питещ завърши на третото място, след като победи Спартак Плевен.

MVP на турнира стана Йордан Минчев от Левски Лукойл, а Николай Маринов от Спартак завърши надпреварата като най-добър реализатор.

Първото полувреме започна с доста ниска резултатност. Левски Лукойл спечели първата част с 18:12, но на почивката съперникът му намали изоставането си само на точка при 28:29.

След паузата играта отново бе много равностойна, а преди заключителната четвърт столичният тим водеше с 49:45. Малко след началото на последната част баскетболистите на Константин Папазов направиха серия от 11:1 и се откъснаха напред с двуцифрена разлика при 60:50. Въпреки че Академик отново успя да скъси дистанцията, Левски Лукойл удържа водачеството си до края и спечели.

Вицешампионите отново бяха без Христо Захариев, докато за съперника не играха Александър Груев, Венелин Христов и Уилям Пери. Заради натрупани нарушения срещата не завършиха Джайлс Смит, Мартин Сотиров и Алекс Лонг, а заради реплики към съдията Обрад Томич също бе изгонен.

Най-резултатен за успеха с 15 точки бе Брандън Йънг. По 11 отбелязаха Джайлс Смит и Асен Великов.

За Академик Бултекс 99 с 22 точки се отчете Васил Бачев, а по 12 имат Адриян Секулов и Василие Кнежевич.