Спартак отстъпи на Питещ в Пловдив

(сн. Ивелин Солаков, BGbasket.com)
29-09-2019 18:07 | Мария Маринова

Спартак Плевен завърши на четвърто място на приятелския турнир, който се провежда в Пловдив. Баскетболистите на Александър Дяковски претърпяха второ поражение в надпреварата, след като днес отстъпиха на Питещ с 83:94.

Румънският тим поведе с 18:4 в началото на срещата, но след силни финални минути на първата част, Спартак намали изоставането си на 21:24. Вторият период бе доста равностоен, а на почивката Питещ водеше с минимален аванс при 45:44.

Гостите от Румъния започнаха второто полувреме със серия от 12:5, като преди заключителната четвърт водеха със 73:66. До края те отново дръпнаха с двуцифрена разлика и спечелиха. В срещата не липсваха и напрегнати моменти с отсъдени технически и неспортсменски нарушения.

Най-резултатен за българския тим бе Николай Титков с 26 точки (5 тройки). По 12 точки отбелязаха Димитър Маринчешки и Тодор Тодоров, с 11 е Николай Маринов.