Едно полувреме стигна на Черно море Тича срещу Шумен

(сн. facebook.com/pg/chernomoreticha)
29-09-2019 21:15 | Мария Маринова

Черно море Тича спечели последната си контрола преди началото на новия сезон. Баскетболистите на Галин Стоянов се наложиха у дома над Шумен с 98:68, като успехът дойде след по-силно второ полувреме.

Началото на срещата бе много равностойно, като след десет минути игра резултатът бе равен – 20:20. Ситуацията се запази и през следващата четвърт, а на почивката Шумен имаше минимален аванс при 39:37.

В средата на третата част „моряците“ взеха инициативата и започнаха да трупат разлика, като преди заключителния период водеха с 66:51. Преднината на домакините продължи да расте и в оставащите минути, като до края те направиха успеха си още по-изразителен.

Черно море Тича отбеляза 10 тройки срещу 5 за съперника, имаше по-сериозно предимство и при асистенциите (21 срещу 13), като направи и по-малко грешки (16 срещу 25).

Николай Георгиев бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Симеон Илиев отбеляза 19, със 17 е Коча Йовович, 13 има Цветомир Куртев, а 10 добави Александър Стойков.

За Шумен с 21 точки е Красимир Димитров, а 15 има Кирил Кирилов.