Нов резултатен мач за Академик София срещу Академик Бултекс

(сн. LAP.bg)
18-09-2019 20:30 | Мария Мицова

Академик София записа втори много резултатен мач в контролите си, като победи Академик Бултекс 99 с 94:89. Двубоят се игра в Спортния комплекс в Правец и предложи доста интересни моменти.

Академик София изигра силно първо полувреме, след което водеше с 48:32. Пловдивчани почти наваксаха изоставането си след почивката, като в последната четвърт реализираха цели 30 точки, но младия състав на домакините издържа до финала.

В тази последна четвърт двата тима си вкараха цели 55 точки, за да оформят крайния резултат.

В игра за Академик София се завърна Лъчезар Димитров, а втори пореден силен мач направи юношеският национал Дамян Минков. Минков реализира 17 точки, колкото вкара и Андрей Иванов.

Най-резултатен бе Николай Николов с 22, 14 добави Цветомир Чернокожев. С по 8 се отчетоха Лъчезар Димитров и Николай Иванов, а 7 вкара Николай Грозев.

За Академик Бултекс 99 Обрад Томич отбеляза 23 точки, 21 добави Васил Бачев, а Василие Кнежевич - 15.

Тагове: Академик София, Академик Бултекс 99