Силна последна част за успех на Черно море срещу Черноморец

(Снимка: НБЛ, архив)
17-09-2019 20:09 | Мария Мицова

Силна последна четвърт донесе победа на Черно море над Черноморец със 79:64 в първа контролна среща и за двата състава.

Дебют за бургазлии направиха всички нови чуждестранни попълнения, а за Черно море игра дошлият на проби от Сърбия Коча Йовович.

За варненци не игра Пламен Алексиев, а за съперника в игра не влязоха най-младите в състава Томас Читадзе и Мартин Чоков.

Двубоят бе много равностен, като разликата се получи в началото на последния период. На почивката авансът на Черно море бе само три точки - 36:33, а и третата част бе кош за кош.

Михаил Молдов с 12 точки бе най-резултатен за домакините, 11 плюс 7 борби добави Кристиян Кръстев, Симеон Илиев завърши с 10 точки и 6 борби. Йовович игра 26 минути и запиа 4 точки, 4 борби, 4 откраднати топки и 2 асистенции.

В състава на Черноморец Робърт Георгиев се отличи с 13 точки и 7 борби, Блейк Рейнолдс добави 10 точки и 7 борби. Бургазлии взеха борбата след като Миленко Велкович и Джордан Бътлър овладяха по 12 топки.

23 срещу 11 грешки наклониха везните към Черно море.