Турция и Германия удържаха противниците си за втори успех

07-09-2019 16:43 | BGbasket.com

Отборът на Турция се върна на победния път след обрат срещу Черна гора със 79:74 в мач от група О за разпределение на местата от 17-о до 32-о на световното. Турците вече имат актив от 2-2 в тази група, а Черна гора остава без победа на шампионата и 4 поражения, въпреки че бе близо до успеха днес. В тази група Нова Зеландия също е с 2-2, а Япония с 0-4.

Черна гора поведе с 10 точки – 26:16 още след началните 10 минути и задържа аванса си както на почивката – 37:32, така и в края на третата четвърт – 58:49, оползотворявайки по-точната си стрелба от разстояние. В последната част обаче турците дадоха всичко от себе си и успяха да изравнят. Крайният изход бе решен с множество наказателни удари в заключителната минута и половина. Джеди Осман бе най-резултатен за Турция с 19 точки и 4 борби, а натурализираният американец Скоти Уилбекин впечатли с цели 13 асистенции, към които добави 9 точки и 5 борби. За Черна гора най-полезен бе Никола Вучевич с 20 точки, 7 борби и 5 асистенции.

В среща от Група Р, също за местата от 17-о до 32-о тимът на Германия надви Сенегал с 89:78 и се изравни с 2 победи и 2 загуби с Канада, оглавявайки временното класиране. Сенегал остава без успех с 0-4, какъвто е и активът на Йордания.

Немците взеха аванс след началната четвърт – 14:11, но Сенегал бе по-убедителен до почивката и поведе с 37:36 точки. Германия изигра отлична трета част, в която вкара 30 срещу 23 точки за съперника и преди последния период резултатът бе 66:60. До края сенегалците не успяха да застрашат сериозно водачеството на Германия, чийто тим имаше осезаемо предимство в борбата под коша (44-27). Денис Шрьодер бе най-полезен за немския състав с 24 точки, 6 борби и 12 асистенции. За Сенегал с по 17 точки завършиха Ибрахима Фае и Морис Н′Дур.