Петото място е за Тунджа Ямбол

18-05-2019 13:00 | BGbasket.com

Тунджа Ямбол извоюва петото място във финалния турнир за юноши U19, след като се наложи с 92:83 над Шампион 2006.

Двата състава изиграха много интересен мач, като леката преднина, която ямболии взеха до почивката се оказа факторът за успеха.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА (БФБ)

Шампион гони до последно съперника, като 5 минути преди края изравни резултата, но след това две важни тройки на Златомир Дончев отново установиха аванса на Тунджа и решиха нещата в тяхна полза.

Александър Матушев записа 33 точки и 12 борби, като и той и Илия Стефанов играха пълни 40 минути. Гардът се отчете с 10 точки и 16 асистенции, а Дончев регистрира 24 точки и 11 борби.

20 за Шампион вкара Стоян Кайнаров, за да завърши много силно за него първенство, Хасан Чауш приключи с 15 точки и 10 борби, 14 точки и 11 борби записа Николай Петков.