Академик София наниза 108 за третото място за Купа Пловдив

(сн: BGbasket.com)
30-09-2018 17:10 | Мария Мицова

Академик София записа втора победа в предсезонната си подготовка и спечели третото място на турнира за Купа Пловдив, след 108:74 срещу сръбския Беовук Белград.

Академик изкова победата си в третата част, след като през първото полувреме имаше променлив успех. На почивката двата отбора се оттеглиха при 47:43 разменяйки си инициативата през няколко минути.

В третата четвърт обаче с много агресия в подкошието, разликата скочи бързо, за да мине 20 точки в края ѝ. В последата част авансът на Академик вече бе 30, когато Георги Давидов пусна в игра и най-младите си състезатели за финалните 6 минути.
И с тях обаче разликата продължи да расте за 40 точки при 104:64 малко преди сирената.

Всеки един от баскетболистите на Академик се записа сред реализаторите, като Цветомир Чернокожев приключи с 24 точки и 11 борби. 18 точки добави Андрей Иванов, а 17 точки и 12 борби регистрира Николай Михайлов.