Академик Бултекс 99 ще защитава титлата на домакинския си турнир

29-09-2018 18:59 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 победи Академик София с 85:77 в първия мач от турнира за Купа Пловдив, на който е домакин в зала „Сила“. По този начин пловдивчани се класираха за утрешния финал на турнира, който спечели миналата година. В него тимът ще срещне победителя от втория мач Спартак ПлевенБеовук 72. Загубилите ще играят за третото място утре.

Домакините поддържаха малка преднина през целия мач. Те бяха напред през цялата първа четвърт, след която водеха с 25:20. Те запазиха малкия си аванс до почивката след равностойна втора част, въпреки че на моменти поведоха с 12 точки. След подновяването на играта разликата отново стана двуцифрена, но Академик София отново остана близо за 59:64. Академик Бултекс 99 продължи да води и изведе мача до победа, а съперникът им завърши достойно и близко в резултата.

Адриян Секулов вкара 20 точки (4 тройки) и добави 6 борби и 5 асистенции, 12 точки и 7 борби добави Никола Вуйович, а по 11 вкараха Младен Виткович и Николай Николов.

За Академик София отново не игра Александър Милов. В мача Николай Николов регистрира 15 точки и 7 борби, Александър Илиев (5 борби, 5 асистенции) и Андрей Иванов (11 борби).