Две от две за Берое Стара Загора в контролите

18-09-2018 15:27 | Мария Маринова

Берое Стара Загора записа нова победа в контролите. Вицешампионите надвиха ЖКК Кралево у дома с 99:53. Това бе втори успех за тима на Таня Гатева над този съперник в рамките на два дни.

Двубоят започна сравнително равностойно, като след десет минути игра Берое водеше с 16:13. След това обаче домакините напълно контролираха събитията на терена.

Те поведоха с 47:25 на почивката, а преди последната част авансът им вече бе 32 точки. Това окончателно сложи точка на спора, като до края българският тим направи победата си още по-изразителна.

Най-резултатна за успеха бе Александра Петрова с 15 точки. Теодора Динева и Ана Почек отбелязаха по 13, Габриела Николова завърши с 11, а Бриана Люис вкара 10 точки.

Тагове: Берое Стара Загора, ЖКК Кралево