Берое Стара Загора с убедителна победа в първата контрола

17-09-2018 20:44 | Мария Маринова

Берое Стара Загора започна с убедителна победа контролите от предсезонната подготовка. Баскетболистките на Таня Гатева се наложиха над ЖКК Кралево с 86:64 в среща, изиграна тази вечер в Стара Загора. По време на мача отборът бе представен за първи път пред фенове преди началото на новия сезон.

Домакините поведоха с 19:11 след десет минути игра, а на почивката авансът им вече бе двуцифрен при 41:31. Берое изигра много силна трета четвърт, след която дръпна с 23 точки разлика и на практика до края мачът се доиграваше.

В контролата взеха участие и чужденките, които отборът може да използва само в Адриатическата лига и Еврокъп, но не и във вътрешното първенство.

Най-резултатна за успеха бе Ана Почек с 20 точки. Бриана Люис отбеляза 15, а с 10 е Петя Бояджиева.

Берое Стара Загора и ЖКК Кралево ще изиграят още една контролна среща утре от 12:00 часа.

Тагове: Берое Стара Загора, ЖКК Кралево