Суперкупата е за Левски Лукойл

(Снимка: LAP.bg)
08-09-2018 19:51 | BGbasket.com

Левски Лукойл спечели първата Суперкупа на България в историята си, след като се наложи в оспорван сблъсък над Рилски спортист със 102:80.

Така за трета поредна година трофеят ще има трети различен носител, след като бе печелен веднъж от Академик София и веднъж от Берое.

Отличието за Най-полезен играч в мача взе Божидар Аврамов, който завърши с 25 точки и 5 асистенции.

В собствената си зала Левски имаше страхотни проценти на успеваемост при атаките и ограничи грешките до минимум, за да стигне до успеха.

Двубоят премина през няколко смени на водачеството, като двата състава си размениха по една част през първото полувреме.

Ключова се оказа третата част, в която Левски Лукойл имаше отлична стрелба от разстояние и за няколко минути наниза 5 тройки. Разликата стана за първи път двуцифрена, като стигна до 12 точки в полза на "сините".

Преди финалната четвърт резултатът бе 75:66, но Рилски не се отказваше от борбата.

Началото на последната част обаче бе силно за Левски, и въпреки техническо нарушение за Калоян Иванов, символичният домакин не само задържа аванса си, но и го увеличи.

При 18 точки разлика с оставащи малко повече от четири минути, нещата изглежаха ясни, а желанието на Рилецо не бе достатъчно за такъв сериозен обрат.

Преднината на Левски скочи до над 20 точки, а последните две минути бяха доиграни от малкото млади играчи в двата отбора.

Шестима играчи на Левски Лукойл завършиха с двуцифрен актив, а Патрик Рембърт приключи със 16 точки и 13 асистенции.

15 точки за Рилски отбеляза Дерек Райт, Джейлън Дженкинс добави 13 точки и 10 борби.