Рилски измъкна победа и в Крайова, прибира се с 2/2 от Румъния

(Снимка: rilskibasket.com)
04-09-2018 21:16 | Мария Мицова

Рилски спортист спечели и втората си контрола в Румъния, като се наложи със 78:77 като гост на Крайова.

В интересен двубой, българският състав водеше почти през цялото време, но в последната четвърт загуби аванса си и домакините за кратко поведоха. След серия от 10-0 воденият от Александър Тодоров отбор на Крайова излезе със 71:68 напред, с оставащи пет минути. Рилецо обаче успя да обърне отново в своя полза и накрая да завърши с победата.

Отборът на Людмил Хаджисотиров съкрати грешките и с добър процент за 2 точки успя да си тръгне с две победи от Румъния.

Съставът от Самоков се прибира в България и ще се готви вече за Суперкупата на България. Мачът срещу Левски Лукойл е в зала "Универсиада" на 8 септември.

Рилски спортист: Баро 16, Райт 7, Георгиев 2 + 7 асистенции, Маринов 7, Гуджино 14 (Дженкинс 8 + 7 борби, Бозов 7, Едуардс 8, Васов 7, Маринчешки 6)

Тагове: Рилски спортист, ФИБА Къп, Левски Лукойл, Суперкупа на България,