Младежите U20 си свършиха работата преди най-важния мач

(сн. BGbasket.com)
17-07-2018 19:38 | BGbasket.com

Младежкият национален отбор на България записа третата си победа на европейското първенство U20, дивизия В, на което е домакин в София. Тимът ни подари на старши треньора си рожденик Константин Папазов победа с 92:59 над Молдова.

С това националите ни свършиха работата си преди директния сблъсък с Естония за второто място в група В и съответно място в осмицата на шампионата. До момента и двата тима са с по 3 победи и загуба зад лидера Словения (4-0). Утре от 18:15 часа те ще се срещнат в зала „Универсиада“, за да определят кой ще завърши втори.

България пое инициативата в мача и отрано натрупа преднина срещу отстъпващия като качества съперник. Още след една четвърт разликата скочи над 20 точки, което позволи на отбора ни да играе освободено и да търси повече атрактивни отигравания, както и треньорският щаб да даде повече време на резервните състезатели. Молдовците взеха втория период, но след почивката авансът на нашите скочи над 30 точки, а до края не се случи нищо неочаквано.

Всички в състава на победителите играха поне по една част и с две изключения се разписаха. Най-резултатен с 21 точки беше Иван Алипиев, 15 отбеляза Мирослав Васов, а по 11 - Йордан Минчев (8 асистенции, 5 борби) и Георги Митровски (7 борби). За Молдова Вадим Бъчиков регистрира 14 точки  6 борби.