Рилски спортист влезе в четворката след 2-0 срещу Берое

(сн. LAP.bg)
30-04-2018 20:24 | BGbasket.com

Рилски спортист се класира за полуфиналите в мъжкия шампионат. Като гости в Стара Загора самоковци се наложиха с резултат 80-70 над Берое, за да затворят четвъртфиналната серия между тях с 2-0 победи. Така сезонът за старозагорци, които спечелиха Суперкупата на България, приключи днес. Самоковци - носителите на Купа България, пък ще се изправят срещу лидера от редовния сезон и шампион на Балканската лига Левски Лукойл в полуфинална серия до три победи, в която домакинското предимство е на страната на столичани. Първият мач ще бъде на 7-и май в зала "Универсиада" в София.

Самоковци започнаха мача със серия от 15-8 и останаха напред до края на първия период, въпреки че съперникът се приближи само на две точки при 18-20. Страхотна серия от 16-2 за Рилецо изведе отбора далеч напред на почивката при 45-30. Разликата остана стабилна дълго през третата част, но в последните две минути от нея Берое записа серия от 11-3 и се приближи само на пет точки, оставяйки си шанс за обрат в края. Рилски спортист изигра стабилна последна част и изведе мача до победа, за да сложи край на серията.

Златин Георгиев записа 22 точки и 5 борби за победителите, 15 плюс 5 добави Дерек Райт, а с дабъл дабъл от 14 точки и 11 борби се отчете Еван Равънел.

За Берое най-резултатен с 18 точки беше Александър Янев, 17 плюс 8 борби регистрира Аджеи Бару, а с 13 точки и 9 борби се отчете Дариъс Гарет.