Левски Лукойл прескочи трудно Морето за място на полуфинал

(сн. LAP.bg)
30-04-2018 20:14 | BGbasket.com

Левски Лукойл си осигури място на полуфиналите на мъжкото първенство, след като доста по-трудно от очакваното победи за втори път Черно море Тича, сега като гост с 81-79.

"Сините" чакат Рилски спортист или Берое на полуфинал, като серията стартира на 7 май в София.

Левски поведе от самото начало, но така и не показа особено убедителна игра в първата четвърт, а и след това до края. Черно море излезе готов за битката и я даде, за да изравни резултата на старта на втория период и да остане в мача.

Гостите обаче реагираха бързо и серия от 14-0 за три минути сложи нещата в очакваното им русло. На няколко пъти Черно море успя да скъси леко дистанцията, но тя бе 13 на почивката.

Левски се оттегли с 46-33 след първото полувреме, компенсирайки доста грешки в играта си с добър процент за две точки.

Действията на терена се развиваха доста скоростно, без излишни нарушения и прекъсвания, като столичани поддържаха 15-тина точки аванс.

Нещата изглеждаха добре за Левски, преди последния период. Той стартира с 12 разлика в тяхна полза, но с тройка на Симеон Илиев, свалила под 10 изоставането и дала тласък на Черно море за финален щурм.

Гостите продължиха да си водят с нелоша разлика, преди серия от 12-1 за варненци, която тотално бе на път да обърка плана на Левски.

"Сините" трябваше да потреперят за успеха си, след като две минути преди края Цветослав Острев реализира, за да доближи Черно море само на точка - 75-76.

Тройка на Николай Стоянов успокои Левски в следващото нападение, но Асен Великов пропусна два наказателни удара и не успя да приключи мача.

В последните секунди все пак лидерът от редовния сезон използва опита си, за да затвори нещата в своя полза при 81-79.

От трибуните на зала "Христо Борисов" двубоя изгледа и бившият играч и на двата тима и юноша на "моряците" Калоян Иванов.

Николай Стоянов приключи с 19 точки за Левски, Кийт Клентън добави 15, а Неманя Милошевич - 14. Станимир Маринов, Христо Николов и Веселин Веселинов бяха извън групата за двубоя.

Цветослав Острев завърши с 20 точки и 9 асистенции, Николай Грозев добави 17 за Черно море.