Рилски спортист извоюва победа №1 срещу Берое

(сн. LAP.bg)
28-04-2018 20:48 | BGbasket.com

Рилски спортист поведе с 1-0 победи в четвъртфиналната плейофна серия срещу Берое. В най-очаквания сблъсък от този етап отборите изиграха интересен мач, в който след стабилни последни минути самоковци заслужиха победата с 91-81. Втората среща е в Стара Загора в понеделник, а при победа в нея Рилецо ще се класира за полуфинал. Евентуално равенство в серията ще я върне в Самоков.

Домакините започнаха мача по-добре и поведоха в началото, като поддържаха малка преднина през цялата първа част за 27-22 след нея. Старозагорци останаха близо до съперника си до почивката и след оспорвана втора част Рилецо водеше с 49-44. Берое направи страхотна серия от 11-2 след почивката и обърна резултата при 57-53, но Рилецо завърши периода с 13-2 и си върна преднината, правейки я двуцифрена при 74-64. Равностойна последна десетка запази статуквото и мачът приключи в полза на Рилски.

Травис Тейлър записа дабъл дабъл от 25 точки и 12 борби за победителите, 16 вкара капитанът Йордан Бозов, а по 12 точки регистрираха Дерек Райт (10 асистенции) и Мартин Маринов.

За Берое най-резултатни с по 15 точки бяха Александър Янев, Станислав Цонков (5 асистенции) и Дариъс Гарет (8 борби).