Монтана 2003 е новият шампион на България за жени

(сн. Фейсбук страницата на Монтана 2003)
28-04-2018 20:16 | BGbasket.com

Монтана 2003 стана шампион на България за жени. Тимът победи Берое Стара Загора с 82-75 в четвъртия мач от финалната серия като гости в зала „Общинска“, с което я затвориха с 3-1 победи. Монтанки бяха напред през цялата среща и заслужено стигнаха до победата, а с това и до титлата. Това е втори трофей за тима през сезона, след като той спечели и турнира Купа България, а също така участва в Адриатическата лига за жени и беше домакин на финалната четворка, където завърши на трето място. Преди началото на сезона тимът сложи във витрината си и Суперкупата на България. Монтана 2003 се завърна на върха след година прекъсване, като за последно тимът беше шампион през 2016 година.

Гостите бяха по-силни още от началото на мача, като в първите минути разликата бързо стана двуцифрена. Монтанки останаха напред в резултата до края на първата част за 28-20. Разликата скочи над 15 точки до почивката, а след едно полувреме таблото показваше 48-32. Въпреки че на моменти след подновяването на играта Монтана се откъсна с близо 20 точки напред, домакините спечелиха третия период и останаха с десет назад при 55-65. До края монтанки запазиха аванса си и изведоха мача до победа.

За победителките 20 точки отбеляза Даниела Петева, 19 вкара Христина Иванова, а дабъл дабъл записаха Радостина Димитрова (18 точки, 11 борби) и Димана Макариева (17 точки, 10 борби).

За Берое Стара Загора Теодора Динева регистрира 23 точки и 5 борби, а 14 отбеляза Габриела Костова.